You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Book Online

* Please Fill Required Fields *

Jak se fotí v Automatických mlýnech?

Nezařazené / Off / 8.8.2017

Fotoateliér v Automatických mlýnech jsem si přála už dlouho. Areál, který je jednou z ikon Pardubic. Velká světlá okna a industriální prostředí. Pro mě naprosto snové prostředí. Nakonec jsem se rozhoupala a kontaktovala nového majitele Automatických mlýnů – Lukáše Smetanu – s tím, že bych tu chtěla mít fotoateliér. Překvapil mě nejen tím, jaký je to pohodář, ale taky tím, že ateliér jsem mohla mít v podstatě hned.

Byl začátek června a domluvili jsme se, že si místnost pro fotoateliér pronajmu od 1.7.2017. Do té doby nás čekala hromada práce. Pro představu místnost, ve které mám teď ateliér, byly dvě malé, plné pavučin, na zemi historické lino.. bylo potřeba zapojit hodně vizuální fantazie, aby člověk viděl hotovou místnost, která je to teď. Všechno, co jsem tehdy viděla, bylo to nádherné světlo, které do místnosti vstupuje ze tří velkých oken.

Příštích pár dnů a týdnů jsme si udělali brigádu v Automatických mlýnech, abychom tu vytvořili můj fotoateliér snů. Bouraly se zdi, strhalo lino, pročistily pavučiny, vymalovalo se a vymýšlely se vychytávky typu – na co pověsit záclony? Na kterých místech budu fotit? Kde budu klientům ukazovat fotky? Kam pověsím šaty? A kam doplňky, čelenky, náramky, novorozenecké oblečky? A taky nesmím zapomenout vystavit ty rámy.. určitě to chce stůl.. A tak začalo kreslení a vymýšlení.

Ateliér byl inspirovaný těmi, ke kterým vzhlížím. Vyrobila jsem i ručně malovaná fotopozadí, která mě fascinovala u Annie Leibovitz nebo Sue Bryce. Bez nich přece žádný portrétní fotoateliér nemůže existovat. Moderní portrét si žádá své a ručně malovaných fotopozadí není nikdy dost. Od Sue Bryce jsem si vzala i inspiraci na tzv. reveal wall – tedy stěnu s hotovými fotografiemi klientů, kteří si mohou pochovat a osahat svoje vlastní vytisknuté fotografie.

Největší zádrhel bylo vymyslet, kam pověsíme šaty, které chci klientkám půjčovat při focení. Skříně se sem nevejdou, takže jsme obcházeli hoby markety, dokud jsme nenašli kus plotu. Ten teď funguje jako moje šatna. Přenést ho po Pardubicích byla jedna z nejzajímavějších procházek, kterou jsem za poslední dobu absolvovala – s dvoumetrovým plotovým dílem přes celé město od Baumaxu až k Automatickým mlýnům. Teď už na něm visí šaty, do kterých oblékám klientky na focení. Připadám si u toho jako malá holka, co si hraje s panenkama 🙂

V ateliéru mám spoustu dekorací, doplňků a kytek a focení tady si moc užívám. Přijďte nasát atmosféru mého království a nechte si ode mne zhotovit portréty, které budete milovat. A abych nezapomněla, fotoateliér je i k pronájmu. Takže pokud hledáte pronájem fotoateliéru v Pardubicích, můžete si vyzkoušet ten můj, plně vybavený.

Comments are closed.