You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Book Online

* Please Fill Required Fields *

Fotopozadí ve stylu Sue Bryce a Annie Leibovitz

Nezařazené / No Comment / 21.6.2017

Přípravy mého pardubického ateliéru zaměřeného na portrétní fotografii jsou v plném proudu. Bude jedinečný, úžasný a bude mít srdíčko. Dělám ho s láskou a piplám si ho jako miminko. Proto jsem se rozhodla ho vybavit i takovými kousky, jako je ručně malované pozadí na focení. Takové, na které pravidelně koukám a obdivuju ho na fotkách Sue Bryce a Annie Leibovitz. Ale jak takové pozadí namalovat?

Na internetu je poměrně dost návodů, jak si takové pozadí vyrobit, některé varianty jsou dražší a poctivější, jiné se snaží hackovat, co se dá. Já vyrábím pozadí pro focení poprvé a řekla jsem si, že to zkusím po svém. Takže pokud hledáte návod, jak si vyrobit vlastní ručně malováné fotografické pozadí za málo peněz, jste na správném místě.

Jak si vyrobit vlastní pozadí inspirované Annie Leibovitz?

V první řadě musíte mít něco, na co pozadí namalujete. Dobrá volba může být malířské plátno. To se dá sehnat na amazonu, ale i na různých českých eshopech s malířskými potřebami. Problém může být v některých případech cena. Já jsem se v tomhle bodě rozhodla experimentovat a využít to, co už mám doma. Tedy roli netkané textilie, kterou jsem před dávnými lety používala jako pozadí pro focení – má rozměr cca 2,8x 7m a vyrobím z ní díky tomu dvě velké fotopozadí.

V hackování nekončím. Annie Leibovitz i Sue Bryce mají samozřejmě fotopozadí ručně malované olejovými barvami. Rozpočet na ně ale mají takový, až se člověku chce brečet. Pokud nehledáte levnou variantu, určitě doporučuju koupit si originál např od Oliphant studios. Já tímhle rozpočtem nedisponuji a dráždím svou kreativitu na maximum. Rozhodla jsem se využít interiérové barvy na zeď. Koupila jsem si tónovací barvu a začala ji míchat do klasické bílé. Držím si pěsti.

Netkanou textilii jsem odmotala z role a rozstřihla napůl. Moje první ručně malované fotopozadí by mělo mít světlou zlatavou barvu. Chci světlé pozadí, které není bílé, má teplou barvu a v krajích jemnou vinětu. Zároveň i chci, aby mělo jemnou strukturu, žádná výrazná batika. Tady to bude nejtěžší. Bílou interiérovou barvu máme v garáži. Tónovací barvu jsem vybrala okrovou a koupila jsem ji v hobby marketu.

Malovat budu malým válečkem. Začínám od prostředka, kde chci barvu mít nejsvětlejší, postupně přimíchávám víc okrové a maluju víc do stran. Abych docílila jemné struktury, záměrně tónovací barvu občas nedomíchám a nanesu na váleček. Když mám natřenou celou plochu, přichází další fáze uměleckého procesu. Beru houbu, máčím ji ve vodě a barvy do sebe přímo na plátně míchám, aby byl přechod jemnější a nebyly vidět tahy válečkem.

Musím říct, že výsledný produkt, byť ne stoprocentně suchý, mě nadchl. Teď je pozadí srolované a čeká na svůj převoz do nového ateliéru. Nemůžu se dočkat, až na svém ručně vyrobeném fotopozadí budu poprvé fotit.

Leave a reply