You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Book Online

* Please Fill Required Fields *

Opravdový dárek

Nezařazené / Off / 9.2.2018

Rok od roku jsem se trápila s dárkem pro babičku. Nikdy nic nechtěla. Nikdy jsme si neměli „dělat škodu“. Skončili jsme s tím, že jsme jí dávali vonné svíčky a kafe. Letos jsme se rozhodli to ale udělat jinak. Babička s mamkou ode mně a od mého bratříčka dostaly focení u mě. Dohnalo nás k tomu to, že nemáme žádné jejich profesionální fotky, kde by jim to slušelo a byly na nich prostě tak, jak je my známe. Navíc to byl předskokan toho, že babičce k narozeninám chceme dát pokračování tohohle skromného dárku – velkou rodinnou fotografii, na které budou všichni členové rodiny.

Nápad by byl, teď realizace. Aby byl dárek překvapením, bude se babička fotit s mamkou sama na focení, které dostaly už k Vánocům. Ostatní členy rodiny jsem obvolala a domluvila si s nimi samostatné focení. Dala jsem si záležet na tom, abych pro všechna dílčí focení použila stejné nasvícení, pozadí i nastavení foťáku. Všechno proto, abych si usnadnila výslednou práci ve photoshopu při slepování fotky. Samotné slepení všech členů dohromady a úpravy fotky zabralo několik hodin. Po přepočítání všech rukou a nohou jsem se na obraz podívala a řekla jsem si, že je to super, mít takhle všechny pohromadě.

 

Dalším úkolem bylo vymyslet, jak fotku vytisknout. Normálně všechny takové fotografie tisknu na archivní fotopapír ze 100% bavlny, pak přijdou pod sklo a do rámu. Tentokrát jsem se rozhodla jinak. Fotku jsem nechala vytisknout na desku alu dibond u saal digital. Nechci totiž, aby fotka byla pod sklem, chci, aby si na ni mohla babička kdykoli sáhnout. Na fotce je spousta tmavých odstínů a potřebovala jsem, aby byly všechny barvy dobře vykreslené. To se podařilo a s vytištěnou fotografií jsem moc spokojená a Saal digital mohu jen doporučit. Vybrala jsem k ní zlatý rám, do kterého fotku vložíme bez skla (protože obraz je odolný větru, dešti i prachu).

Babičce budeme dárek předávat příští týden a já jsem ráda, že jí letos dáváme dárek, který má smyl a ne další kafe nebo vonnou svíčku. Letos bude brečet dojetím. A my všichni ostatní asi taky.

Comments are closed.