You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Book Online

* Please Fill Required Fields *

Zaručený návod jak vypadat dobře na fotkách!

Focení s edit b. photo, Tipy fotografky / Off / 23.12.2017

Jak to všechny ty modelky a herečky dělají, že vypadají na všech fotkách dobře? A jak to udělala ta vaše kamarádka, která z ničeho nic má nádhernou profilovou fotku? Dnes jsem se s vámi rozhodla podělit o tajemství, jak vypadat dobře na fotkách! Není to žádná raketová věda, stačí znát pár pravidel, které vám změní život. Toto tajemství znají všechny modelky a herečky, které moc dobře vědí, jak se před fotoaparát postavit. My, běžné ženy, které jsme místo studia pózování budovaly rodinu a kariéru, jsme se s těmito pravidly ale nikdy nesetkaly a proto naše fotky z dovolených zdaleka nevypadají tak, jako fotky instagramových princezen.

Jak tedy na to, abyste vypadala na fotkách dobře? Není to o fotogeničnosti. Vlastně věřím tomu, že nic takového, jako fotogenický člověk neexistuje. Pojďme si říct pár pravidel, které zaručí, že budeme vypadat dobře na fotkách.

Každá jsme jiná, ale základní pravidla pro pózování na fotkách platí pro nás všechny stejně. První z nich je DÁT BRADU DOPŘEDU. Neznamená to zaklonit hlavu a ukázat fotoaparátu svůj krk. Pod výrazem „bradu dopředu“ chápejte spíš něco, co dělá želva, když se snaží vysunout hlavu z krunýře – vysuňte tedy celý obličej o pár centimetrů více z krku. Proč? Zbavíte se dvojité brady (i když ji nemáte, foťák bývá nemilosrdný), zúží vám to krk a zvýrazní lícní kosti.

Usmívat se, nebo ne? To záleží jen na vás. Pokud jste se svým úsměvem spokojená, usmějte se. Nejlepší je začít s úsměvem pomalu. Při opravdovém úsměvu se totiž rozsvítí i oči a všechno prozradí, zda je úsměv přirozený, nebo nepřirozený. Pokud se na fotce usmívat nechcete, udělejte mezi rty milimetrovou mezeru, dejte bradu trochu dolů a usmějte se očima.

Co s rukama? Nenechávejte ruce jen tak viset! Zkuste si jednu třeba dát do pasu, druhou do kapsy, nebo kolem pasu.. Zkuste ruce pózovat tak, aby lichotily vaší postavě. Pokud máte kila navíc, předkloňte se a dejte ruce před sebe. Pokud chcete ukázat svůj štíhlý pas, dejte ruku do boku.

Jak stát? Na fotce se nehrbte. I když je to pro spoustu z nás přirozený postoj, zkuste si vzpomenout na to, že chcete vypadat dobře. Narovnejte záda a ramena spusťte dolů. Nebo dejte ruku do pasu a přitáhněte rameno k bradě.

„Tvař se inteligentně“ nám řekne manžel, který nás fotí v zoo u klece se lvem a zmáčkne spoušť zrovna ve chvíli, kdy mrkneme. To je chvíle, kdy jsou nám všechny pravidla k ničemu. U profesionálního fotografa se vám tohle ale nikdy nestane. Profesionální fotograf zná víc, než jen tato základní pravidla pózování. Vidí vás a ví, co sluší přímo vám. Profesionální fotograf vás napózuje od hlavy až k patě a vy ani nebudete vědět, jak to ten člověk udělal, ale na fotce vypadáte naprosto úžasně. Poslední bod tedy není pravidlo, ale doporučení – zkuste se objednat na focení k profesionální fotografce – změní vám to život!

Comments are closed.